chuffu.turistika.cz

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Zlaté Hory-10.5.2008

Do Zlatých Hor jsme vyjeli po 9hod. z Břidličné. Jeli jsme přes Bruntál směrem na Vrbno p.Pradědem. V Andělské horě, byla objížďka, takže jsme si trochu zajeli. Do Zlatých hor jsme dorazili kolem 10 a zaparkovali na hlavní avenue. Vyrazili jsme na Biskupskou kupu(890m.n.m). Ze začátku se šlo pohodově, chvíli lesem pak kousek po poli. Potom následoval dosti velkej stoupák a vzhledem k tomou, že jsme byli s manželkou lehce nemocni, tak nás to naprosto vyřídilo. Vyčerpaní jsme došli na vrchol, kde je 18m vysoká rozhledna Franze Josefa.

http://www.zlatehory.cz/vismo/o_utvar.asp?d=11&u=19319&id_org=19319&id_u=10344&p1=0&p2=&p3=

Vstupné je 20,-. Možná trochu moc, ale stojí to za to. Počasí bylo super, takže šlo vidět daleko do Polska, na Kralický Sněžník, Praděd, Keprník, Šerák. Všude mraky Poláků. Po malém odpočinku jsme se vydali dolů. To už nás úplně odrovnalo. V plánu bylo ještě pokračování na Rejvíz k rašeliništi. Nikdy jsem tam nebyl, takže jsem se překonával.

Došlijsme zpátky k autu a pokračovali po zelené na Rejvíz. Asi 2km se šlo po asfaltce, potom lesem, pohodová cesta, ale nachlazení ubíralo hodně sil. Asi po 2km jsme došli ke zlatorudným mlýnům. Pěkně udělané a kdo chce, tak si může zkusit vyrýžovat zlato. Ale moc ho tam asi nebude. Odtud jsme pokračovali lesní cestou do Ondřejovického sedla. Kousek po asfaltce a pak zase lesem, ale to už bylo o vůli než o chtění. Před třetí hodinou jsme došli na Rejvíz a po zjištění, že na jezírko a zpět je to ještě přes 4km. jsme to absolutně vzdali. Raději jsme si sedli na pivo a zelňačku, která byla mimochodem naprosto vynikajicí. Trochu jsme se ještě porozhlédli a 16:20 sedli na autobus do Zlatých hor. Došli jsme k autu celý zničení a vydali se domů. Brácha samozřejmě nepřestal dělat srandu na naši fyzičku. Vědět, že to takto dopadne, tak jsme radději zůstali doma. Ještě jsme se stavili u našim, ve 21hod jsme nasedli na vlak do Olomouce a vydali se domů. Dorazili jsme kolem 23hod na smrt unavení a rozhodnutí, že pokud nebudeme fit, tak příště žádnej výlet.

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.