chuffu.turistika.cz

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Vysoké Tatry 2008

Letos jsme jeli opět do Tater. I když podle manželky naposled. Opět jsme vyjeli vlakem zn. Košičan z Olomouce směr Poprad. Měl klasicky malé zpoždění. Spoje do Tatranské Lomnice jsou večír celkem nanic, takže jsme dorazili kolem 21hod. Předpověď počasí byla mizerná, ale nakonec se nevyplnila.

Ráno jsme se probudili do slunečného dne. Rozhodli jsme se vyrazit na Jahňačí štít. Autobusem jsme dojeli na rozcestí Biela voda a vyrazili po pohodlné lesní cestě směr Zelené pleso. Na tabuli psáno 3hod. mi to ušli normální chůzí za 1,45 hod.  Zelené pleso je opravdu zelené a ve slunečním svitu vypadá parádně. Po malém občerstvení jsme se vydali k vrcholu. Počáteční stoupák je celkem brutální. Dolinou se projde celkem rychle. Následuje malý kousek se řetězi, který končí v Kolovém sedle, kde se otevřel úžasný výhled.  Cesta na vrchol vede doprava od sedla. Je celekm náročná. Vrchol se zdá nadohled, ale zdání klame. Odměna za námahu, ale stojí za to. Rozhled z vrcholu je úžasný. Sice nejdou vidět celé Tatry (výhledu brání Pyšné štíty), ale pohled na Belianské Tatry je úchvatný. Řekl jsem si, že jsem už nikdy nepůjdu, ale kvůli tomuto výhledu jsem změnil názor. Po chvíli kochání jsme se vydali dolů. Cesta byla o poznání lepší, ale sešup nad chatou opravdu stojí za to. Původní plán byl jít zpět přes Velkou Svišťovku, ale nakonec jsme se vrátili stejnou cestou na autobus. Po návratu do Lomnice, jsme zašli do oblíbeného Grill pubu na skvělé jídlo a pivko.

Druhý den byl v plánu lehčí výlet. Ráno bylo všechno v mlze, ale začalo se vyjasňovat. Tak jsme kolem 10hod vyrazili na Štrbské pleso. V plánu byla chata pod Soliskom. Počasí nic moc, všechno bylo totálně v mlze a vypadalo to, že začně pršet. Vydali jsme se po červené směr Tri studničky.

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.