chuffu.turistika.cz

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Vysoké Tatry 2005

Na tento výlet jsem se obvzvláště těšil. Byl to můj první výlet do Tater. Vyrazili jsme autem kolem oběda s taťkou a bráchou z Olomouce. V Rožnově p. Radhoštěm jsme nabrali druhého bráchu, nakoupili zásoby a vyrazili. Cesta probíhala slušně, akorát na začátku Popradu jsme se zamotali, než jsme našli odbočku na Smokovec. Tam jsme dojeli kolem sedné hodiny. Ubytovaní jsme byli v penzionu TASR. Tam už byli ročiče v roce 2003 s učitelským výletem. To bylo ještě před ničivou vichřicí, která smetla všechny stromy. Nadruhou stranu to otevřelo krásné výhledy na hory. Večer jsme seděli u obrovského okna, ze kterého byl úžasný podled na Slavkovský štít.

První den byla v plánu magistrála. Jeli jsme vlakem na Popradské pleso. Odtud jsme šli kousek po asfaltce a potom lesem přes Symbolický cintorín věnovaný obětem v Tatrách.Odtud už to bylo jen kousek k plesu. Počasí bylo nádherné a mi se slunili u Popradského plesa a připravovali se na výstup na Ostrvu. Ten nám trval něco kolem hodiny a pro mě po dlouhé době maximální výkon. Z vrcholu byl krásný výhled do Mengusovské doliny a Soliska až na Nízké Tatry. Odtud jsme pokračovali po červené směrem ke Sliezskemu domu. Cesta byla nenáročná a já se nejvíce těšil, až uvidím Gerlachovský štít v celé kráse.Pohled to byl úžasný, počasí bylo nádherné, prostě pohodička. Odtud to byl kousek ke Sliezkemu domu, kde jsme se občerstvili velice levnou (4 SK 1dcl) kofolou. Vzhledem k tomu, že už nikdo neměl žádné pití, tak bylo jako dar z nebes. Ze Sliezkeho domu jsme šli do Smokovce. Cesta byla celkem nezáživná, protože se šlo lesem. Poslední úsek jsme procházeli mezi vyvrácenýmy a spálenýmy stromu. Zůstatek po vichřici a požáru. Po příchodu na penzion jsme si dali večeři. Ovšem za ty peníze to bylo velmi slabé. Večer jsme u piva opět obdivovali Slavkovský štít.

Druhý den jsme vyrazili kolem ze Smokovce na Hrebienok Počasí bylo opět nádherné a mi pokračovalina Bilíkovu a Rainerovu (nejstarší chata v Tatrách) k Zamkovského chatě. Ten den jsme neměli velké plány, a tak jsme se vrátili kolem Rinerovky ke Studenovodským vodopádům a odtud lesem do Tatranské Lomnice. Tam jsme se usídlili v restauraci Lavína na nádraží. Potom jsme odjeli vlakem do Smokovce.

Poslední den po odjezdu z penzionu jsme se stavili do Levoče. Je to krásné historické město. Počasí se pokazilo a začalo pršet. To nám ale nevadilo, protože jsme ujížděli k domovu plni zážitků z nejmenších velehor na světě.

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.